Hamile kalmak için en uygun pozisyon hangisi ve Kolay Hamile Kalmak İçin Öneriler

Çocuk sahibi olmak istiyoruz. Bunun için hangi pozisyonda ve hangi günlerde seks yapmalıyız? Her gün seks yapmalı mıyız?

Normal bir cinsel ilişki sonrası gebelik oluşabilmesi için spermler vajinaya uygun şekilde bırakılmalıdır. Ayrıca spermlerin rahim içine doğru ilerleyebilmesi için vajinanın uygun pozisyonda durması da önemlidir. Hamile kalmak için en önemli nokta spermlerin rahim boynuna en yakın yerde bırakılmasıdır. Hamilelik için en uygun pozisyon; kadının kalçasının altına bir yastık yerleştirerek kalçasını yükselttiği, erkeğin üstte olduğu klasik misyoner pozisyonudur.  Ayrıca ilişkiden hemen sonra ayağa kalkıp idrar yapmaya ya da yıkanmaya gitmemeniz tavsiye edilmektedir. İdeal olan cinsel ilişki sonrası kalçalarınızın altına bir yastık koyarak 15-20 dakika kadar yatmanızdır.

Buna ek olarak kadının dirsek ve elleri üstünde olduğu ve erkeğin arkadan yaklaşıp birlikte olduğu pozisyon da spermlerin rahim içine doğru ilerleyebilmesi için en uygun pozisyonlardan birini sağlamaktadır.

 

GÜNAŞIRI SEKS YAPIN

 

Eşiniz de meni kaçağını azaltmak için birkaç dakika kadar kendini geri çekmezse iyi olur. Adetin başladığı günü 1. gün ve 28. günde bir adet gördüğünüzü kabul edersek, 14. günde yumurtlamanız gerekir. İşte bu dönem en fazla doğurgan olacağınız zamandır. Genel olarak 14. günden 3 gün önce ve 3 gün sonra olan dönem hamile kalma şansınızın en yüksek olduğu dönemlerdir. Yani 10. ile 18. günler arasında, gün aşırı cinsel ilişkiye girmek, herhangi bir sorununuz yoksa, hamile kalmanız için yeterli olur. Her gün ilişkiye girmeyin. Gün aşırı ilişki daha sağlıklıdır. Çok sık ilişkiye girildiğinde sperm sayısı azalır. Seksten önce çok sıcak banyo da sperm üretimini azaltan nedenlerden biri. Bu arada yalnızca çocuğa odaklanıp seks sırasında lütfen strese girmeyin. Erkeğin ilişkiden bir süre önce 1 fincan türk kahvesi içmesi sperm hareketlerini uyarıcı etkisinden dolayı sperm hareketlerini artıracağından kolay hamile kalmak için bir nebze olsun faydası olacaktır. Bazı bitkisel macunlar da güç vermesi açısından erkekler için faydalıdır.

 

Hamile kalma şansını arttırmak için cinsel birliktelikte ve sonrasında yapılacaklar şöyledir. Erkek penisini cinsel ilişki sırasında boşalırken en derinde tutmalıdır böylece penis dışarı çıkarken beraberinde çıkan meni miktarı az olacaktır. Bu durumda içeride kalan sperm miktarı çok olduğundan gebe kalma olasılıda artmış olacaktır. Cinsel ilişkiden sonra kadın elleriyle vajina ağzına baskı uygulayarak dışarı sperm çıkmasını engellerse içerde daha çok sperm kalacağından gebe kalma olasılığı da artmış olacaktır.

 

Hamile kalma şansı en yüksek günler hangileridir, Ovulasyon Yumurtlama Günleri

 

Kaç Haftalık Hamileyim